Za nami pierwsze warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, które zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, a poprowadził je Pan Mariusz Skibicki.Ekspert już na wstępie magicznymi słowami wprowadził uczestników w świat fotografii, wyjaśniając, że to nie tylko światło odbite na kawałku papieru …. ale także emocje i czas, który często udaje się zatrzymać. Po tak inspirujących  opowieściach o korzeniach i dziejach fotografii przemawiających do wyobraźni każdego, uczestnicy zaznajomili się z podstawowymi zasadami powstawania obrazu fotograficznego. Mieli także możliwość obejrzenia oraz rozwinięcia kliszy fotograficznej oraz usłyszenia anegdot o ,,prześwietlonych zdjęciach”, które wywołały uśmiech i niedowierzanie wśród uczestników. Wszyscy zebrani entuzjaści fotografii uczyli się zupełnie innego podejścia do tematu fotografowania, poprzez szersze spojrzenie na całokształt procesu powstawania zdjęć. Poznawali zawiłości odpowiedniego wykorzystania światła, tak aby stało się ono sprzymierzeńcem twórcy w tworzeniu ciekawych, nietypowych i oryginalnych fotografii. Dowiedzieli się również jakie są różnice między aparatem analogowy a cyfrowym oraz jak należy się posługiwać aparatem średnioformatowym. Było to możliwe nie tylko dzięki obrazowym wypowiedziom prowadzącego, ale także ze względu na fakt, iż Pan Mariusz każdą z tez podpierał pokazem sprzętu. Rozmontował aparaty na części, demonstrował ich budowę i przedstawiał funkcje oraz znaczenie każdego z elementów aparatu. Wszyscy czekali jednak niecierpliwie na moment kiedy wyruszymy w plener i tam wdrożymy zdobytą wiedzę. Kiedy nadeszła ta chwila nikt nie krył radości , którą wyraził poprzez fotografowanie swoich koleżanek, kolegów oraz otaczającej rzeczywistości.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć, która jest serią naturalnych i spontanicznych ujęć ułożonych na pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do Mariusza Skibickiego – bez którego zorganizowanie tego dnia byłoby niemożliwe.

Dziękujemy również Pizzernia Amore za tak pyszny poczęstunek.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com