plakat pp 1

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie zaprasza osoby zainteresowane do zgłaszania się do programu korekcyjno - edukacyjnego
dla osób stosujących przemoc w rodzinie.
Adresatami programu są osoby stosujące przemoc w trakcie trwania procedury Niebieskiej Karty,
osoby kierowane przez instytucje i organizacje oraz wszystkie, które chciałyby pracować nad swoimi emocjami i konstruktywnymi relacjami z ludźmi.
Celem programu jest zmiana zachowań i postaw osób stosujących przemoc, co w rezultacie wpłynie na zahamowanie przemocy w rodzinie.

Realizacja Programu będzie się odbywać w IV kwartale 2023 roku według następującego harmonogramu:

 • do dnia 30 września br. roku - nabór uczestników programu (rekrutacja poprzez  e-mail)
 • od 10 października br. - realizacja działań Programu (spotkania indywidualne  i grupowe).

Kandydaci do udziału w programie mogą zgłaszać się osobiście z własnej inicjatywy, mogą zostać skierowani przez pracowników socjalnych,
członków grup roboczych lub zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, dzielnicowych Policji, kuratorów sądowych,
Prokuraturę. Pierwsze spotkanie będzie miało charakter kwalifikacji do uczestnictwa poprzez indywidualne spotkanie z prowadzącym grupę.
Kolejne działania będą realizowane w formie grupowych spotkań.

Uczestnictwo w Powiatowym programie oddziaływań korekcyjno - edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie jest bezpłatne
i kończy się wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu, w sytuacji stwierdzenia 80% frekwencji na zajęciach.

Deklaracje udziału w programie wydaje i przyjmuje: Pani Iwona Kamińska-Pyda, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Kwidzynie ul. Hallera 5, 82-500 Kwidzyn, tel. 55 230 01 14                  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Plakat z tekstem 1

FESTYN RODZINNY

 

24 czerwca 2023 roku na terenie Ogrodu Dendrologicznego odbył się „Festyn rodzinny”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska oraz Hufiec ZHP Kwidzyn w ramach projektu „Stacja Lębork, Kościerzyna, Kwidzyn, Miastko, Słupsk, Gdańsk – usługi społeczne wsparcia rodziny”.

Bogaty program festynu oraz wspomnienia po ubiegłorocznej imprezie sprawiły, że ogród wypełnił się tłumem dorosłych i dzieci, którzy chcieli doświadczyć tej wyjątkowej atmosfery. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by zapewnić uczestnikom niezapomniane przeżycia oraz stworzyć miejsce do twórczego wypoczynku.

Dzieci i dorośli mieli możliwość wzięcia udziału w licznych warsztatach, konkursach, tańcach i proaktywnych zabawach. Pozytywna energia animatorów udzielała się każdemu. Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych w świecie dzieci.

Niewątpliwie największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszył się 30 metrowy dmuchany tor przeszkód, choć inne atrakcję z równym zaangażowaniem walczyły o podest. Wiele emocji wzbudziły warsztaty wykonywania wianków, zabawek zręcznościowych oraz ceramicznych ozdób. Mali i duzi goście mieli również możliwość indywidualnej rozmowy z dietetykiem oraz dokonania analizy składu ciała.

Dla osób spragnionych wytchnienia, organizatorzy zapewnili wyciszający przejazd wozem konnym po lesie. Oblężenie przeżył również wóz strażacki, który zawsze wzbudza wielkie emocje wśród dzieci. Wjazd tej maszyny na teren ogrodu był niezwykle widowiskowy i zachwycił wszystkich gości.

Po tak wielu angażujących atrakcjach, ratunek pustym brzuchom zapewniła mini kawiarenka, w której każdy mógł skosztować wyśmienitych wypieków, posilić się zupką, kiełbaską czy po prostu ugasić pragnienie.

Moc licznych atrakcji, pyszne ciacha, piękna pogoda, śmiech i radość uczestników spowodowały, że ten obraz na długo zostanie zapisany na kartach naszej pamięci. Dużo chciałoby się jeszcze napisać, ale żeby pokazać Wam tę radość i wyjątkową atmosferę najlepiej obejrzeć fotorelację.

Dziękujemy Państwu za obecność.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Nadleśnictwo Kwidzyn, Lasy Państwowe, które udostępniło nam Ogród Dendrologiczny.

Ogromne wyrazy uznania składamy opiekunom rodzin zastępczych za przygotowanie tak wyśmienitych ciast i słodkości.

Podziękowania ślemy do naszych darczyńców – firmie Jabil Kwidzyn. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wasze wsparcie, bez którego nie pojawiło by się tyle czekoladowych uśmiechów na dziecięcych buźkach.

Słowa wdzięczności przesyłamy również do poniższych osób, firm, instytucji bez których wkładu byłoby niemożliwe zrealizowanie tak wielu atrakcji:

 • Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska
 • Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kwidzyn
 • Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie
 • Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
 • Tereny Rekreacyjno-Wypoczynkowe Miłosna
 • Ochotnicza Straż Pożarna Kwidzyn
 • Biblioteka Miejsko – Powiatowa w Kwidzynie
 • „Oferta” Anna Prusińska
 • Zdrowa szama
 • Dietetyk Patrycja Górska-Moch
 • Mariusz Skiba Skibicki
 • ITW Polska Into The World Mariusz Gorzycki
 • Moja pracownia ceramiczna Kinga Kosacz-Drozdek
 • Elżbieta i Tomasz Cichoń
 • Usługi transportowe Wojciech Trąbicki
 • Usługi Wielobranżowe Piotr Mosakowski

    -----------------------------------------------------------------------------------

Projekt „Stacja Lębork, Kościerzyna, Kwidzyn, Miastko, Słupsk, Gdańsk - usługi społeczne wsparcia rodziny” został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Osi priorytetowej 6. Integracja, Działania: 6.2 Usługi społeczne, Podziałania: 6.2.2 Rozwój usług społecznych.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

PLAKAT A4 ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie wraz ze związkiem Harcerstwa Polskiego - Chorągiew Gdańska pragnie zaprosić Rodziny

Zastępcze z terenu powiatu kwidzyńskiego do uczestnictwa w "Festynie Rodzinnym", który odbędzie się dnia 24 czerwca 2023 roku od godziny

10:00, na terenie Ogrodu Dendrologicznego Miłosna-Kwidzyn. Rodziny zainteresowane udziałem w festynie proszone są o potwierdzenie

uczestnictwa u koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. 

Festyn rodzinny czerwiec 2023 plakat